7.‒ 8. mēneši

Šajā vecumā bērnam noteikti vajadzīgs papildu uzturs. Ja tiek aizkavēta cietā ēdiena uzņemšana, mazulim var rasties noteiktu uzturvielu nepietiekamība, kas ietekmē viņa augšanu un attīstību. Mātes piens vairs nenodrošina bērnu ar visām vajadzīgajām uzturvielām un mikroelementiem. Viskrasāk rodas dzelzs un cinka trūkums.

Mazulim ir jāveido arī jaunas prasmes, piemēram, košļāšana. Mazulim jāpierod ēst ēdienu, kura konsistence atšķiras no piena konsistences.

Cietā pārtika jādod ar karoti. Ja bērns ir ieinteresēts ēst, var gadīties, ka ēšanas procesā piedalās arī viņa rokas. Mazulis cenšas ar sauju ielikt ēdienu mutē, sākumā ‒ ar visai pieticīgiem rezultātiem, bet drīz var jau gaidīt lielāku veiklību. Lai gan šādas ēšanas rezultāts būs liela nekārtība, šāda veida aktivitātes noteikti nevajadzētu apspiest.

Ja mazulis ir ēdis divu veidu papildu uzturu (putru un dārzeņu biezeni), ir pienācis īstais brīdis sākt ēst gaļu. Bērnam jāpiedāvā augstas kvalitātes liesa gaļa, piemēram, liellopu gaļa, cūkgaļa, kā arī putnu gaļa. Gaļa ir bērna attīstībai nepieciešamā dzelzs un neaizstājamo aminoskābju avots. Sākotnēji ēdienam jāpievieno tējkarote sasmalcinātas gaļas, bet, mazulim augot, gaļas daudzums jāpalielina. Gadu vecs bērns varētu ēst aptuveni 20 gramus gaļas dienā. Ja bērnam sāk dot gaļu, to vajadzētu darīt katru dienu.

Bērnam var sākt piedāvāt arī olas dzeltenumu. Olas baltums ēdienam tiek pievienots, kad bērns ir sasniedzis otro dzīves gadu. Ola jāizvāra un puse vai vesels olas dzeltenums jāiemaisa ēdienā. Olu var bērnam dot pāris reizes nedēļā. Ēdienreizē, kad bērns ēd olu, nevajadzētu dot gaļu.

Sasniedzot devīto dzīves mēnesi, mazulis var ēst cietu ēdienu trīs reizes dienā. Brokastīs ‒ putra, pusdienās ‒ dārzeņu biezenis ar gaļu, bet dienā ‒ augļu biezenis. Mātes pienam un piena maisījumam joprojām ir liela nozīme, lai mazulis tiktu nodrošināts ar uzturu, kuram ir pietiekama enerģētiskā vērtība.

 

„Põnn” pārtika, kas ir piemērota par sešiem mēnešiem vecākiem mazuļiem:

Dārzeņu biezeņi ar gaļu

Mazulim no sešu mēnešu vecuma vajadzētu dot arī biezeņus ar gaļu. Biezeņiem ir pievienota gaļa, jo tā satur nepieciešamās olbaltumvielas un dzelzi, kas bērna organismam ir vajadzīgi asinsķermenīšu ražošanai. Organisms dzelzi no gaļas uzņem labāk nekā no augiem. Biezeņos tiek izmantoti tikai labākie vietējie Igaunijas burkāni, kartupeļi un gaļa. Visi dārzeņu biezeņi ir bez glutēna un laktozes, turklāt nesatur papildu cukuru vai sāli. Vienlaikus visi produkti ir izgatavoti no liesas gaļas ar zemu tauku saturu, kā arī stingri kontrolētām izejvielām.

 

Putras

„Põnn” putrām piemīt dabiska garša un atbilstīga konsistence. Produktos esošajos graudaugos ir daudz šķiedrvielu, kas palīdz regulēt mazuļa gremošanu. „Põnn” putrām nav pievienoti cukuri, smaržvielas un garšvielas ‒ saldumu rada tikai augļi. Visi produkti ir izgatavoti no stingri kontrolētām izejvielām, turklāt satur labāko vietējo rapšu eļļu.