4.‒6. mēneši

Sākot no apmēram sešu mēnešu vecuma, mazulis jāsāk mācīt ēst ar karoti. Vispirms var piedāvāt tējkaroti ēdiena, no kura daļa var iztecēt vai mazulis pats to var izstumt no mutes. Tas neliecina par mazuļa nevēlēšanos ēst, bet gan par attiecīgu iemaņu trūkumu. Ēdināšanas procedūra būtu katru dienu mierīgi jāatkārto pēc iespējas vienā laikā, ieteicams, pirms pusdienlaika. Vakarā, kad mazulis ir noguris, viņš negribēs apgūt jaunas prasmes. Ja no kāda ēdiena rodas nelabvēlīga reakcija (vēdersāpes, izsitumi), dienā to ir vieglāk pamanīt un bērnam palīdzēt.

Ēdiena daudzums sākumā varētu būt viena tējkarote, vairāku nedēļu laikā pamazām palielinot ēdiena daudzumu līdz pārdesmit gramiem. Ja mazulim divas nedēļas ir bijusi viena papildu ēdienreize, viņa dienas režīmā jau var iekļaut arī otru ēdienreizi. Piemēram, brokastīs ēst putru, bet pusdienās ‒ dārzeņu biezeni.

Dārzeņu biezeni ieteicams pasniegt remdenu. Ēdienam ir labāka garša un mazulim to būs vieglāk sagremot. Var izmantot visus vietējos dārzeņu un sakņaugus, tomēr bietes un kāļus ēdienkartē vajadzētu iekļaut pirmā dzīves gada beigās. Augļu biezenis nav jāsilda, un to var pasniegt istabas temperatūrā. Pirms ēdienu dod bērnam, jāpārliecinās, vai tā temperatūra ir piemērota, jo ar pārāk karstu vai nevienmērīgi uzsildītu ēdienu bērns var applaucēties. To ir īpaši svarīgi atcerēties tad, ja ēdienu mazulim silda mikroviļņu krāsnī.

Ja mazulim tiek piedāvāts rūpnieciski ražots ēdiens, no burciņas jāizņem un jāuzsilda tikai nepieciešamais ēdiena daudzums. Atlikumu ielieciet ledusskapī nākamajai ēdienreizei. Atverot burciņu, jāatskan klikšķim, kas liecina, ka burciņa ir bijusi cieši aizvērta un ēdiens ir bērnam derīgs. Ja ir uzsildīts viss burciņas saturs, jāatceras, ka pārpalikums nav piemērots atkārtotai sildīšanai. Mazuli nevajadzētu barot no burciņas, jo siekalas un mutē esošie mikrobi var nonākt burciņā, bet ēdiens ‒ sabojāties.

 

„Põnn” pārtika, kas ir piemērota par četriem mēnešiem vecākiem mazuļiem:

Biezsulas

„Põnn” biezsulas ir lieliski piemērotas mazulim kā viegla uzkoda, to var lietot arī slāpju remdēšanai ēdienreizē. Biezsulās izmantotajos augļos ir daudz šķiedrvielu, kas palīdz regulēt mazuļa jutīgo gremošanu. Biezsulām nav pievienots cukurs, smaržvielas vai garšvielas. Visi produkti ir bez glutēna un izgatavoti no stingri kontrolētām izejvielām.

 

Dārzeņu un augļu biezeņi

Dārzeņu un augļu biezeņi ir lielisks pirmais mazuļa papildu uzturs. Tie ir ļoti piemēroti, lai mazulis iepazītu jaunas garšas, turklāt biezeņus var izmantot par vieglu uzkodu. Dārzeņu biezeņos ir izmantoti tikai labākie vietējie burkāni un kartupeļi. Biezeņiem nav pievienoti cukuri, smaržvielas vai garšvielas. Visi produkti ir bez glutēna un laktozes, kā arī ir izgatavoti no stingri kontrolētām izejvielām.